WYBRANA KATEGORIA

rozwiń pozostałe kategorie

zwiń pozostałe kategorie

PŁYTKI CERAMICZNE, GRES, GLAZURA, KLINKIER

ROZWIŃ POZOSTAŁE KATEGORIE

Producent:
Kolekcje Ceramstic:
Zakres ceny(zł):
-
Krótszy bok (cm):
-
Dłuższy bok (cm):
-
Mrozoodporność:
Rodzaj:
Typ:
Rektyfikacja:
Ścieralność:
Antypoślizgowość:
Odcień:
Wykończenie powierzchni:
Imitacja powierzchni:

Resetuj filty

CERAMSTIC

Ceramstic, to glazury szkliwione, gresy polerowane, porcelanowe i szkliwione. Wysoka jakość, nowoczesne wzornictwo, umacniają pozycję Ceramstik, jako lidera w dziedzinie gresów polerowanych i glazury szkliwionej. Firma oferuje również szeroką gamę profesjonalnych środków i preparatów zabezpieczających, takich jak impregnaty do gresu polerowanego. Jakość i wzornictwo zgodne z najnowszymi światowymi trendami były już wielokrotnie nagradzane, m.in. Laurem Konsumenta oraz najbardziej prestiżowym dla branży tytułem - "Perły Ceramiki UE".

Glazura oferowana przez Ceramstic, to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz łazienek. Różnorodna kolorystyka, ciekawe nowoczesne wzornictwo umożliwiają osiągnięcie najbardziej pożądanych efektów dekoracyjnych.

Kolekcje Ceramstic w tej grupie: Realle, Diva, Pianissimo, Alchemia, Eleganza, Glam Art, Energy, Splendor, Elements, Onyx, Delfia, Delicato, Serena, Alabastro, Marmi, Liguria, Toscana, Sevilla, Venetia, Legno, Gizan, Selecta, Impresja, Bianko,

Gres porcelanowy to mocno sprasowana szlachetna kamionka, która jest mało porowata
i znacznie mniej nasiąkliwa niż glazura. Jest to spowodowane innym składem masy, z której formuje się płytki z gresu. Gres ma jednorodną strukturę w całym jego przekroju, która powoduje, iż nie zmienia on barwy i struktury. Jest to szczególnie ważne, gdy wchodzimy na płytki bezpośrednio z ulicy, a wnoszony na obuwiu piasek oddziałuje jak materiał ścierny. Gres jest również odporny na działanie kwasów i zasad, choć niestety nietrudno go zabrudzić, gdyż jest chropowaty. Tego rodzaju powierzchnia łatwo zatrzymuje brud, dlatego należy pamiętać o użyciu odpowiednich środków impregnujących. W tym celu doskonale sprawdzi się wysokiej jakości impregnat do gresu polerowanego marki Ceramstic.

Gres polerowany jest gresem bardziej nasiąkliwym i w związku z tym łatwiej ulega zaplamieniu. Plamy np. z czerwonego wina lub czerwonego barszczu są bardzo trudne do usunięcia, zwłaszcza bez uprzedniej impregnacji. Gres polerowany jako jedyny rodzaj gresu powinien zostać zaimpregnowany ze względu na swą większą podatność na zarysowania (podtrzymanie efektu lustra wymaga pielęgnacji) i zabrudzenia (jego powierzchnia jest porowata). Nowe płytki z gresu polerowanego impregnuje się przed fugowaniem. Powtórną impregnację można wykonać dopiero 4–6 tyg. po ułożeniu, kiedy materiał całkowicie wyschnie. W tym celu można użyć np. impregnatu do gresów Sopro FPR 708. Świetnie sprawdzi się także impregnat do gresu polerowanego Ceramstic. Po naniesieniu preparatu należy odczekać chwilę, by wniknął w pory gresu. Na koniec podłogę można wypolerować. Impregnację wystarczy powtarzać raz na rok. Tak zabezpieczony gres jest zdecydowanie łatwiejszy do utrzymania w czystości, można czyścić go samą wodą. W sklepach dostępne są także płytki z gresu polerowanego konserwowanego woskiem. Po wyjęciu z paczki wyglądają na matowe. Dopiero po ułożeniu czyści się je z wosku i impregnuje tak jak inne gresy polerowane.

Kolekcje Ceramstic w tej grupie: Pop Art, Futuna, Palau, Chuuk, Tonga, Phoenix, Dune, Devon.

Gres szkliwiony wygląda podobnie jak terakota szkliwiona. Może mieć dowolnie zdobioną powierzchnię. Gres szkliwiony można dodatkowo szlifować lub polerować. Jest mniej nasiąkliwy – poniżej 0,5% i jest twardszy. W zależności od zastosowanego szkliwa jest mniej lub bardziej ścieralny. W przypadku wytarcia nieznacznemu uszkodzeniu może ulec warstwa ozdobna.

Kolekcje Ceramstic w tej grupie: Sahara, Tiger, Rustico, Pietra, Pop Art Lappato, Sablo, Salt Lake, Imperium, Bosco, Irydium Vinyl, Ardesia, Floresta. 

AKTUALNE PROMOCJE

BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA ZAKUPÓW

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Feedback
e-budujemy.pl
ul.Diamentowa 4
20-447 Lublin

Pracujemy:
pn.-pt.: 08:00 - 17:00
sobota: 08:00 - 14:00

tel.: +48 ___ ___ ___
fax: +48 ___ ___ ___
info@ebudujemy.pl